Do odboru psychoterapie sa bez protibelošskej propagandy nedostanete. Tak opisuje školenie na londýnskej klinike britská zdravotná sestra Amy Gallagherová. Podľa jej slov boli tamojšie lekcie rasistické a diskriminačné voči nej ako beloške a kresťanke.

Namiesto učenia o duševnom zdraví rasistická propaganda a diskriminácia na základe vyznania. Tak podáva svoju skúsenosť podľa denníka Daily Mail britská sestrička Amy Gallagherová. Tá sa teraz chystá žalovať prestížnu kliniku Portman Clinic v Londýne, ktorá čiastočne patrí pod organizáciu verejného zdravotníctva Tavistock and Portman NHS Trust (Trust).

Gallagherová sa chcela stať psychoterapeutkou, rozhodla sa preto absolvovať dvojročný výcvik forenznej psychoterapie na klinike Portman Clinic. Minula na to viac ako 20-tisíc libier (23,8 tisíca eur), avšak vzdelávanie bolo podľa nej poznačené netoleranciou a rasizmom.

Rozčarovanie prišlo najprv v novembri 2020, keď museli študenti absolvovať povinnú lekciu o rase a rasizme, ktorú viedla lektorka menom Anne Aiyegbusiová. Podľa Gallagherovej práve ona počas seminára negatívne opisovala len kresťanskú vieru.

Všetko je rasizmus

Keď sa zdravotná sestra, ktorá je kresťanka, spýtala Aiyegbusiovej, prečo kritizuje len kresťanstvo, dostalo sa jej odpovede, že Trust vidí toto náboženstvo ako zodpovedné za rasizmus, pretože je európske.

O niečo neskôr požiadali Gallagherovú a ostatných študentov, aby sa zúčastnili na verejnom internetovom seminári s názvom Belošstvo: Problém nášho veku. Počas neho zazneli napríklad výroky, že všetci belosi sú rasisti.

Hlavné témy sa okrem toho krútili okolo pojmov ako belošské privilégium či belošská slabosť, ktoré vznikli v prostredí kontroverznej Kritickej rasovej teórie. Opis semináru na internete zasa hovorí, že prednáška je postavená na predstave, že problém rasizmu je problém belošstva.

(viac…)

Najnovšie autorské články