25. januára, 15:41

Na neočkovaných treba volať políciu, odstrihnime ich. Deťom v kanadskej šou za tento názor tlieskali

Na neočkovaných treba volať políciu, odstrihnime ich. Deťom v kanadskej šou za tento názor tlieskaliFoto: Twitter

Zavolajte na nich políciu, odstrihnite ich od všetkých aktivít. Aj takéto názory na neočkovaných ľudí padali z úst detských predpubertálnych hostí v kanadskej televíznej šou. Čo na to dospelí? Tí im za to vo veľkom tlieskali.

Od proklamovanej dobrovoľnosti očkovania na začiatku pandémie sa verejný diskurz po ani nie dvoch rokoch výrazne posunul. Napríklad hneď za našimi hranicami, v Rakúsku, bude onedlho hroziť občanom nad 18 rokov za odmietnutie vakcíny až niekoľkotisícová pokuta.

Takéto rýchle vyhrotenie postojov voči neočkovaným ľuďom vnímajú aj tí najmenší, deti, ktoré v pandemickej dobe strávili až tretinu, štvrtinu či pätinu celého svojho života. Mnohé z nich pritom tieto myšlienky nielen vnímajú, ale si ich aj osvojili. A niektoré dokonca vyhrotili.

Políciu na nich!

O tom, ako to môže v praxi vyzerať, svedčí šokujúci prípad, ktorý sa odohral minulý utorok v Kanade, konkrétne v štúdiu francúzskojazyčnej televíznej rodinnej šou La semaine des 4 Julie vysielanej na stanici Noovo.

„Čo by sme mali robiť s ľuďmi, ktorí nechcú vakcínu?“ spýtala sa moderátorka Julia Snyderová malých detí na ich názor ohľadom odporcov povinnej vakcíny proti COVID-19.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.