Dalibor Balšínek šéfredaktor týždenníka Echo

Teraz niekedy to budú dva roky, čo aj k nám prišlo strašidlo čínskeho vírusu. Pre mnohých to začína byť úmorné, neznesiteľné a nechcú vo svojom živote atmosféru, ktorú vírus prináša. Vírus desil globálne. Strach, ktorý vyvolával, bol pochopiteľný, pretože zabíjal. Nie masívne, ale niekedy nevypočítateľne. Po dvoch rokoch vieme o čínskom víruse oveľa viac, hlavne to, že tak ľahko nikdy nevymizne a že ani taká vyspelá civilizácia, akou sme v 21. storočí, nevie niečo vymazať a zničiť ako stlačením tlačidla enter.

Nakoniec sa ukazuje, že oveľa horšie dosahy než na zdravie populácie bude mať čínsky vírus na medziľudské vzťahy a spoločnosť, a to vinou prostriedkov na boj s vírusom, opatreniami, ktoré sa voči nemu robili a vystrašenou propagandou niektorých médií a politikov.

Očkovanie bolo skôr placebom

Ukázalo sa, že toľko vynucované očkovanie neprinieslo efekt, aký sa očakával a bol sľubovaný. Očkovanie sa nestalo bodkou za vírusom, nezastavilo jeho šírenie a tiež nezaistilo bezinfekčnosť tých, ktorí sa očkovaním chceli chrániť a tiež ochrániť spoločnosť. Bolo skôr viac politickým a spoločenským placebom.

(viac…)

Najnovšie autorské články