25. januára, 12:23

Obvykle slnečné Grécko zasiahla masívna snehová kalamita. Pod Akropolou bojujú s tonami snehu bagre, pomáha im armáda

Obvykle slnečné Grécko zasiahla masívna snehová kalamita. Pod Akropolou bojujú s tonami snehu bagre, pomáha im armádaŽena s palicami kráča okolo starovekej Akropoly po zasneženej ulici v Aténach v utorok 25. januára 2022. Foto: TASR/AP

Obľúbený štát slovenských dovolenkárov zasiahlo silné sneženie. Skolabovala doprava, dodávky elektriny a ľuďom sa odporúča nevychádzať z domu. Do ulíc musela nastúpiť armáda a pod bežne slnkom zaliatou Akropolou bojovali s masami snehu bagre.

More, slnko a relax na dovolenke napadne väčšine Slovákov pri pomyslení na Grécko, ktoré je čoraz populárnejšou destináciou nielen v lete. Momentálne by ste starobylé Atény či ostrovné letoviská nespoznali. Grécko zasiahla snehová kalamita, aká je bežná v našich zemepisných šírkach.

Grécko vrátane mnohých ostrovov v Egejskom mori zasiahli po príchode studeného frontu mínusové teploty a silné sneženie. Úrady poslali v pondelok ráno výstrahy na mobilné telefóny obyvateľov v širšom okolí hlavného mesta Atén.

V najbližších hodinách nasledovalo silné sneženie, ktoré spôsobilo dopravný chaos. Tisíce ľudí uviazli vo svojich autách na aténskej diaľnici. Záchranné tímy vrátane armády pracovali celú noc na ich evakuácii.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.