Asymptomatickí pacienti sa počas covidu nemusia zdržať športovania. Štúdie svedčia o tom, že im nehrozí väčšie riziko poškodenia srdca. Stačí počúvať svoje telo a včas vedieť, kedy cvičenie zastaviť.

Zdá sa, že zatiaľ najinfekčnejší variant omikron spôsobuje miernejší priebeh covidu. Hoci odborníci sú v tomto hodnotení opatrní, ľudia sa popri nádeji, že sa predíde zahlteniu nemocníc, tešili aj na také maličkosti ako dodržanie svojich novoročných fitnes predsavzatí. Ani pri nádche predsa neležíme.

Odborníci tento počiatočný entuziazmus zahriakli. Pri pozitívnom teste na COVID-19 vraj treba pozastaviť tréning, hoci máte nulové alebo len mierne príznaky. Americká akadémia športovej medicíny odporučila ľuďom pod 50 rokov, aby si po pozitívnom teste odpočinuli najmenej sedem až desať dní.

Zrejme sa obávali, že aj mierna infekcia COVID-19 môže poškodiť srdce a potenciálne spôsobiť náhlu smrť počas fyzickej námahy. Dôkazy pre takéto obavy však podľa niektorých štúdií chýbajú. Nakoľko cvičenie posilňuje imunitný systém, môže dokonca pomôcť ľuďom rýchlejšie sa z covidu zotaviť, konštatuje denník Wall Street Journal.

Najnovšie autorské články