Dnešná nedeľa patrí sviatku svätej rodiny. Je to nádherný sviatok, pretože oslavuje práve rodinu. Prioritne tú svätú – Ježiš, Mária a Jozef – ale každý určite rád ďakuje aj za tú svoju, v ktorej žije, a pre ktorú je tá svätá vzorom, práve v tento deň.

Rodina totiž tvorí základ všetkých vzťahov – od detstva až po vzťahy v ďalekej budúcnosti. Tento rok sme si to azda uvedomili viac, ako inokedy.

Asi každá malá slečna sníva o tom, že si raz založí rodinu a bude manželkou a mamičkou (preto tie kočíky pre bábiky a Ken s Barbie). A snáď každý chlapec sníva o tom, ako raz svojimi veľkými a silnými svalmi ochráni svoju manželku a deti (preto tie meče, pištole a tanky). A tieto detské sny sa jedného dňa stanú skutočnosťou. Dvaja mladí ľudia sa postavia na prah novej éry vo svojom živote – na prah sviatosti manželstva, o ktorom počuli toľko rád, toľko veselých aj menej veselých príhod, toľko krásnych slov, ale aj toľko mýtov.

Celý čas svadobných príprav je veľakrát príjemne hektický. Človek nemá toľko priestoru premýšľať nad zbytočnosťami. Zvyčajne má hlavu plnú povinností súvisiacich s organizáciou svadby, výzdobou, zabezpečovaním svadobnej cesty. Tu sa často konkrétne predstavy snúbencov o ich blízkej budúcnosti končia. 

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.