22. januára, 19:44

Aplikácia retroPod je štýlový spôsob počúvania hudby, pripomína technológie spred dvadsiatich rokov

Aplikácia retroPod je štýlový spôsob počúvania hudby, pripomína technológie spred dvadsiatich rokovIlustračný obrázok. Foto: Martin Minka

Pravidelná rubrika o technológiách, aplikáciách a novinkách zo sveta smartfónov a inej elektroniky.

Časy MP3 prehrávačov sú dávno za nami. Technologický pokrok spôsobil, že postupne celkom vymizli z trhu a celé roky ich zastupujú mobilné telefóny.

Jedným z najznámejších prehrávačov je Apple iPod, prvýkrát predstavený v roku 2001. Odvtedy sa objavilo veľké množstvo novších modelov. Hoci dodnes zostal v produkcii, posledné verzie už nemajú veľa spoločného s tou pôvodnou.

Napriek tomu zostal iPod jedným z najpopulárnejších produktov vo svete technológií. Pokiaľ si chcete pripomenúť jeho používanie a ikonický dizajn, môžete si ho sprítomniť vo svojom smartfóne cez aplikáciu retroPod. Dostupná je na stiahnutie do zariadení s operačným systémom Android.

retropod_3
Foto: Martin Minka

Inštalácia je jednoduchá, s prostredím sa rýchlo zoznámite

Aplikácia retroPod zaberá v zariadení málo miesta a nenárokuje si vysoký výkon. Jej používanie nepotrápi ani staršie či slabšie smartfóny. Jedinou požiadavkou je, aby ste mali stiahnuté skladby priamo v pamäti telefónu. RetroPod nezvláda prehrávanie skladieb z aplikácií ako Spotify.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.