Napriek nástupu štvrtej vlny pandémie vláda zatiaľ neuvažuje o plošnom zatvorení škôl. Tie sa ďalej riadia školským semaforom. V prípade pozitivity žiaka môže príslušnú triedu uzatvoriť riaditeľ školy. Rozhodnutie o zatvorení celej školy v prípade nepriaznivej situácie môže spraviť len regionálny hygienik.

Vláda SR zatiaľ neuvažuje o uplatnení trojtýždňových prázdnin pre žiakov v súvislosti s variantom omikron a zhoršujúcou sa pandemickou situáciou. Takto sa vyjadril predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) počas piatkového pracovného výjazdu na východe Slovenska.

"Neviem o tom, že by sa takto uvažovalo. Zatiaľ sa v tomto duchu neuvažuje," zdupľoval Heger s tým, že je o tom v súčasnosti predčasné hovoriť. Podotkol, že je to hlavne otázka na odborníkov, ktorí situáciu sledujú.

Minister financií a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič ešte na sklonku sviatočných prázdnin vyhlásil, že rozhodnutie otvoriť školy pre všetkých žiakov základných a stredných škôl od 10. januára nie je správne. „Je veľká chyba, že sme teraz nenabrali odvahu, aby deti ostali ešte mesiac doma na online vyučovaní v bezpečí a aby sme nákazu sploštili v čase,“ povedal Matovič v televízii TA3. Riešením podľa neho je, aby študenti dobehli učivo v lete. 

Gröhling: Nezatvárajme, nerobia to ani inde

Proti zatváraniu škôl je aj minister školstva Branislav Gröhling  (SaS). Ten predpokladá sa, že v krátkom čase príde ďalšia vlna zvýšeného výskytu ochorenia COVID-19. "Očakávam, že sa poučíme z predchádzajúcich vĺn a z postupu v okolitých krajinách. Nebudeme traumatizovať školstvo a zatvárať školy a prerušovať vyučovanie. Ničomu to nepomôže, vírus sa šíri rovnako. My máme aj na základe predchádzajúcich období skúsenosť, že keď sú zatvorené školy, tak to neovplyvňuje pandémiu," uviedol v piatok počas návštevy Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch.

(viac…)

Najnovšie autorské články