Počas víkendu sa budete môcť kultúrne vyžiť, či už v kine, alebo v divadle. V ponuke sú zaujímavé filmy v televízii, Slovenské národné divadlo uvedie cez víkend premiéru novej inscenácie Kým prídu Stouni. V kine pôjde aj dokument o Kunderovi a v televízii dráma s mladým Leonardom DiCapriom a Tomom Hanksom.

PIATOK

Životopisná dráma Chyť ma, ak to dokážeš z roku 2002 je o mladom Frankovi, ktorého si zahral Leonardo DiCaprio. Jeho rodičia sa rozviedli, keď mal 16 rokov. Frank sa rozhodne utiecť z domu a začne falšovať šeky, vďaka ktorým sa dostane k veľkým peniazom. Aby pôsobil dôveryhodnejšie, vydáva sa za pilota. Neskôr sa tváril ako lekár. Tam sa zamiloval do Brendy, a preto chce s falšovaním šekov skončiť. No vyšetrovateľ FBI Carl po ňom stále pátra. Frankovi neostáva nič iné, len utekať ďalej. Vo filme si zahral aj skutočný Frank Abagnale Jr. Snímka Stevena Spielberga Chyť ma, ak to dokážeš začne o 22:20 na Jednotke.

Rolling Stones je legenda. Na scéne sú Stouni už 60 rokov, kolektív autorov Slovenského národného divadla preto pripravil o nich inscenáciu. Je tesne pred koncertom, ľudia sa už schádzajú, od skalných fanúšikov, bufetárov, promotérov po zdravotníkov. Všetci si hovoria, čo pre nich znamená rokenrol a skupina Rolling Stones. V piatok bude predpremiéra inscenácie a počas soboty a nedele sa uskutoční premiéra Kým prídu Stouni. Zaujímavé bude aj herecké obsadenie Emila Horvátha, Kamily Magálovej, Emílie Vášáryovej či Roberta Rotha, ktorý je svojou kostlivou postavou najbližší legendám kapely. [Po zverejnení textu sme sa dozvedeli, že inscenácia Stouni je zrušená, dnes aj nasledujúce dni sa hrať nebude, premiéra je odložená, pozn. red.]

Najnovšie autorské články