Ešte stále trvá vianočný čas, ak rozmýšľate, čo si pozrieť v televízii, prinášame naše odporúčania.

Ak práve nesledujete hokejové majstrovstvá sveta do 20 rokov a hľadáte nejaký film, ponúkame pár tipov na nedeľné popoludnie a večer.

V nedeľu ČT1 ponúka českú komédiu z roku 1980. Manželia Mrázovci sa rozhodnú ísť do kúpeľov, preto ich syna chcú poslať k starým rodičom na vidiek. Spolu s Petrom k starým rodičom ide aj pes Bleka, ktorého im dala na starosť mamina kamarátka. Vnukovej návšteve sa poteší hlavne dedko, ktorý bude brať Petra ako komplica na svoje výmysli. Do deja príde aj pán Plavec, ktorý sa pokúsi Bleka ukradnúť. Ďalšie starosti Petra budú čakať aj s miestnymi deťmi, ktoré vedie chlapec Jarda. Film Prázdniny pre psa sa začne o 14:05 na ČT1. 

Na Dvojke nás čaká ďalší dokument, tentokrát pôjde o príbeh jednej z najznámejších operných speváčok všetkých čias Marie Callas. Napriek tomu, že operná diva zomrela v roku 1977, podarilo sa na základe ešte nezverejnených dokumentov vytvoriť príbeh, ktorý je prerozprávaný v prvej osobe. Približuje sa nám speváčka úplne od jej začiatkov až po jej veľkú slávu, ktorú dosiahla. Tú však sprevádzali aj osobné tragédie, ktorú speváčku poznamenali. Film vznikol 40 rokov po jej smrti. Dokument s názvom Ja, Maria Callas si budeme môcť vychutnať o 20:10. 

RTVS v koprodukcii s Českou televíziou skoro každý prichádza na Vianoce s novou rozprávkou. Takto to bolo aj tento rok. RTVS rozprávku odpremiérovala presne na Štedrý deň. Ak ste rozprávku nestihli Česká televízia ju odpremieruje v nedeľu o 20:05 na ČT1. Rozprávka s názvom O liečivej vode nás zavedie do kráľovstva, kde vládne kráľ Juraj, ktorého si zahral slovenský herec Marián Mitaš. Kráľ sa o svoju dcéru stará sám, keď mu jedného dňa ochorie, pomôže mu Vodná pani, ktorá mu dá liečivú vodu. Tá má Hanku uzdraviť. Vodná pani však kráľa varuje, že liečivá voda sa nemôže dostať do rúk zlého človeka. V tom prichádza do kráľovstva Jurajov brat s manželkou, ktorá má s liečivou vodou svoje plány. Či sa jej tieto plány podaria uvidíte na ČT1.

A ešte jeden nedeľný tip – koprodukčný česko-nemecký film z roku 2020 o Ludwigovi van Beethovenovi, ktorého 250-ročné jubileum si pripomíname. O hudbe aj drámach života tohto velikána, ČT Art o 20.15.

A keď som už spomenula hokej, naše mladé mužstvo si päť minút po polnoci zahrá s Kanadou. Zápas MS do 20 rokov Slovensko-Kanada vysiela Dvojka.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0