20. januára, 15:49

Dáva Biden Rusom zelenú? Výrok prezidenta o menšom vpáde na Ukrajinu spôsobil v Kyjeve šok

Dáva Biden Rusom zelenú? Výrok prezidenta o menšom vpáde na Ukrajinu spôsobil v Kyjeve šokJoe Biden. Foto: TASR/AP

Menšiu inváziu Rusov na Ukrajinu by sme tolerovali. Zhruba tak pochopili najnovšie slová amerického lídra Joea Bidena jeho politickí oponenti na domácej pôde a spojenci v Kyjeve. Nejasne formulovanú odpoveď na tlačovke k príležitosti svojej ročnice vo funkcii musel následne vysvetľovať nielen prezident sám, ale rovno dve hovorkyne jeho administratívy.

Americký prezident Joe Biden je okrem iného známy tým, že vo svojich prejavoch si nie vždy dáva úplný pozor na jazyk. Jeho spolupracovníci potom musia korigovať myšlienky, ktoré medzitým obleteli celú zemeguľu.

Inak tomu nebolo ani počas tlačovej konferencie, ktorá sa uskutočnila pri príležitosti prvého výročia jeho pôsobenia v Bielom dome. Formálne najmocnejší muž sveta tentokrát spôsobil rozruch svojou odpoveďou k napätým rusko-ukrajinským vzťahom.

Biden pred novinármi skonštatoval, že podľa neho ruský prezident Vladimír Putin nestojí o plnohodnotnú vojnu a za napadnutie Ukrajiny by sa zodpovedal, lenže by to vraj záležalo na tom, nakoľko intenzívne by na východného suseda Slovenska zaútočil.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.