Naprieč Európou dosahujú počty infikovaných rekordy, čísla hospitalizovaných však tento trend nekopírujú. Niektoré štáty sa chcú s omikronom naučiť žiť, ale Svetová zdravotnícka organizácia varuje pred uvoľňovaním opatrení.

Nemecko v stredu oznámilo nový denný rekord – 112 323 nových infekcií koronavírusom. Počet obetí sa v stredu zvýšil o 239, na 116 081, informuje agentúra Reuters.

Tamojší minister zdravotníctva Karl Lauterbach očakáva, že číslo infikovaných v nasledujúcich týždňoch porastie. „Myslím si, že vrchol vlny dosiahneme v polovici februára a potom by počet prípadov mohol opäť klesnúť, ale vrchol sme ešte nedosiahli,“ povedal Lauterbach v utorok neskoro večer pre televíziu RTL.

Omikron sa stal v Nemecku dominantným pred týždňom. Podľa Lauterbacha môže byť skutočný počet infikovaných približne dvakrát vyšší ako známe čísla. Podľa predbežných štúdií spôsobuje omikron nižší nárast hospitalizácií než delta variant. Približne 72 percent nemeckej populácie dostalo dve dávky vakcíny a 44 percent aj tretiu dávku.

Najnovšie autorské články