Susedné Rakúsko v posledných dňoch obletel obrázok deväťročného chlapca, ktorý pre platné pandemické reštrikcie písal školský test za oknom svojej triedy v mínusových teplotách. Na Facebooku ho zdieľalo vyše 15-tisíc ľudí a venujú sa mu mnohé médiá. Kauza však vyvoláva viac otáznikov, ako poskytuje odpovedí. Čo všetko o nej vieme?

V rámci protipandemického režimu patrí Rakúsko medzi najnekompromisnejšie krajiny v Európe. Túto povesť si vybudovalo nielen pre prístup k vlastným občanom najmä v otázke povinného očkovania, ale najnovšie aj k cudzincom bez tretej dávky vakcíny. Tým skomplikovalo vstup na svoje územie.

Covidová politika Viedne podnietila dlhý kolotoč protestov. Najmasovejšie akcie sa uskutočnili v hlavnom meste alebo v Grazi, kde do ulíc vyšli v posledných týždňoch desaťtisíce nespokojných občanov. Tisícky z nich sa zase zhromažďovali v menších sídlach naprieč celou krajinou.

V tejto vybičovanej atmosfére sa na Facebooku objavil príspevok, ktorý zobrazuje deväťročného žiaka v tamojšom meste Voitsberg, ktorý musel test zo všeobecných znalostí písať vonku za oknom triedy pri mínusovej teplote. Riaditeľka školy mu totiž odmietla uznať lekárom vystavené potvrdenie o výnimke z nosenia rúška.

Aspoň to tvrdí autor príspevku, ktorý sa na sociálnej sieti stal doslova virálnym. Od minulej stredy ho totiž zdieľalo viac ako 15-tisíc používateľov a dostal sa na stránky viacerých mienkotvorných médií.

(viac…)

Najnovšie autorské články