AKTUALIZOVANÉ Vicepremiér Richard Sulík odmietol návrh líderky Za ľudí Veroniky Remišovej, ktorá navrhla disciplinárne stíhať Generálneho prokurátora Maroša Žilinku za jeho účasť na oslavách výročia ruskej prokuratúry. Zmluvu s USA by však aj on sám Ústavnému súdu posúdiť dal.

Líder SaS by na mieste generálneho prokurátora Maroša Žilinku do Ruska nechodil. Jeho disciplinárne stíhanie by však nepodporil, návrh vicepremiérky Veroniky Remišovej (Za ľudí) v tomto smere považuje za prehnaný. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike.

"Ja by som tam nechodil. Robí to hanbu, išiel tam ako jediný z krajín EÚ. Nemyslím si, že by to bolo vhodné," povedal Sulík. Zdôraznil však, že Žilinka na druhej strane neurobil nič zakázané. Priznal však, že generálny prokurátor ho sklamal, súhlasí s vyjadrením premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), ktorý povedal, že Žilinkovi prestáva rozumieť.

Na otázku, či má Žilinka jeho dôveru, Sulík odpovedal, že je to irelevantná otázka, pripomenul, že na tento post bol riadne zvolený.

Najnovšie autorské články