Len niekoľko týždňov po ospravedlnení a urovnaní kauzy invektív na adresu speváčky Simy Magušinovej prichádza z pera Rada Ondřejíčka ďalšia urážka voči známemu konzervatívcovi. Biskupa Jozefa Haľka kritizujúceho lesbickú scénu vo verejnoprávnej televízii častuje tým najhrubším slovníkom. Ľudí ako on vraj treba urážať, koľko sa dá.

Karikaturista denníka SME Rado Ondřejíček sa na sociálnej sieti vulgárne vyjadril na adresu rímskokatolíckeho duchovného Jozefa Haľka, ktorý pôsobí na poste pomocného biskupa Bratislavskej arcidiecézy.

„Všetci, ktorí majú rovnaký názor na túto problematiku ako on, sú odporní hnusní k*k*ti a treba si z nich robiť prdel a urážať ich, čo sa do nich zmestí. Vyjadril som sa jasne?“ uviedol na Facebooku v odpovedi na nesúhlasný komentár jedného z používateľov, ktorý uviedol, že je smutné, že Ondřejíček uráža predstaviteľa katolíckej cirkvi a ľudí s rovnakým názorom.

Foto: Archív

Ondřejíčka podráždili najnovšie Haľkove vyjadrenia kritizujúce prvý diel slovenského seriálu RTVS Priznanie, presnejšie lesbické bozkávanie, ktoré sa objavilo na jeho konci. Video, v ktorom slová zazneli, Haľko neskôr zmazal. Medzitým však stihli vyvolať obrovskú vlnu pobúrenia v liberálnom prostredí.

Najnovšie autorské články