15. januára, 07:48

Komentátor SME: Biskup Haľko je odporný hnusný *****, ktorého treba urážať

Komentátor SME: Biskup Haľko je odporný hnusný *****, ktorého treba urážaťVikár Bratislavskej arcidiecézy Jozef Haľko slávi svätú omšu pre ľudí bez domova vo Františkánskom kostole Zvestovania Pána 27. decembra 2017 v Bratislave. Foto: Pavel Neubauer/TASR

Len niekoľko týždňov po ospravedlnení a urovnaní kauzy invektív na adresu speváčky Simy Magušinovej prichádza z pera Rada Ondřejíčka ďalšia urážka voči známemu konzervatívcovi. Biskupa Jozefa Haľka kritizujúceho lesbickú scénu vo verejnoprávnej televízii častuje tým najhrubším slovníkom. Ľudí ako on vraj treba urážať, koľko sa dá.

Karikaturista denníka SME Rado Ondřejíček sa na sociálnej sieti vulgárne vyjadril na adresu rímskokatolíckeho duchovného Jozefa Haľka, ktorý pôsobí na poste pomocného biskupa Bratislavskej arcidiecézy.

„Všetci, ktorí majú rovnaký názor na túto problematiku ako on, sú odporní hnusní k*k*ti a treba si z nich robiť prdel a urážať ich, čo sa do nich zmestí. Vyjadril som sa jasne?“ uviedol na Facebooku v odpovedi na nesúhlasný komentár jedného z používateľov, ktorý uviedol, že je smutné, že Ondřejíček uráža predstaviteľa katolíckej cirkvi a ľudí s rovnakým názorom.

Foto: Archív

Ondřejíčka podráždili najnovšie Haľkove vyjadrenia kritizujúce prvý diel slovenského seriálu RTVS Priznanie, presnejšie lesbické bozkávanie, ktoré sa objavilo na jeho konci. Video, v ktorom slová zazneli, Haľko neskôr zmazal. Medzitým však stihli vyvolať obrovskú vlnu pobúrenia v liberálnom prostredí.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.