Veľmi kontroverzný, ale i obľúbený. Tak by sa dal zhrnúť ruský politik Vladimír Žirinovský, ktorý nedávno varoval pred rozpadom v USA. Podľa neho budú z krajiny do desať rokov utekať bieli Američania, ktorých bude možné usídliť napríklad na Sibíri.

Spojené štáty americké čaká osud Sovietskeho zväzu a keď sa tak stane, belosi budú musieť hľadať útočisko v zahraničí. Vyhlásil to kontroverzný ruský politik Vladimír Volfovič Žirinovský na svojom kanáli na sociálnej sieti Telegram.

Žirinovský stojí na čele Liberálnodemokratickej strany Ruska (LDPR), ktorá je v zásade populistickým až ultra-nacionalistickým politickým zoskupením. Na konte má viacero kontroverzií.

Napriek tomu patrí medzi populárnych opozičných nevládnych politikov. Podľa niektorých prieskumov obľúbenosti mu vraj v Rusku patrí druhé miesto, hneď po Vladimírovi Putinovi.

„My v ZSSR sme sedemdesiat rokov kŕmili okrajové národy krajiny na úkor Rusov. A v roku 1991 spustili krik o tom, že chcú opustiť ZSSR a Rusi neprišli brániť svoju vlasť, pretože nerozumeli, že je to ich zem,“ znie jedno z vyjadrení politika.

Podobne ako ZSSR

Podľa neho sa za veľkou mlákou deje podobný vnútorný rozpad, aký prežíval Sovietsky zväz. „Nemajú okrajové národy, ale majú Afroameričanov, Mexičanov, všeobecne nebelochov, ktorí si už teraz presadzujú svoju vôľu, zatiaľ čo belosi majú stále viac zakázané rozprávať o svojich právach, kultúre či dejinách,“ zhodnotil Žirinovský.

(viac…)
Najnovšie autorské články