Rezort financií posúva posledný termín registrácie penzistov na očkovací bonus. Neočkovaných tento ťah motivoval len okrajovo a úspech mal skôr v súvislosti s treťou dávkou, no záujem o booster zrejme zvyšovali aj iné faktory ako samotná odmena. Minister Igor Matovič ale hovorí o dramatickej výhre nad tými, ktorí boli pri bonuse skeptickí, a ľudí, ktorí sa na neho pozerajú inou optikou, obvinil zo šírenia hoaxov.

Ministerstvo financií (MF) SR posúva posledný termín registrácie seniorov vo veku 60 plus na odmenu za očkovanie. Uviedol to podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO) na štvrtkovej tlačovej konferencii.

"Vláda na včerajšom rokovaní prijala nariadenie, ktorým urobila posledné predĺženie termínu. Tentokrát sa nepredlžovali všetky termíny, ale posledný jeden termín," povedal Matovič.

Pokračoval, že ľudia, ktorí sa ešte očkovať chcú a čakajú na pridelenie termínu, môžu ísť na očkovanie aj bez daného termínu do 31. januára. "Ak ľudia prídu aj bez registrácie na očkovanie, tak sa to počíta," povedal.

Najnovšie autorské články