Pomsta je nevyhnutná, aspoň virtuálne, varujú Iránci. Tamojší vodca ajatolláh Chameneí zverejnil na svojej stránke animované video, na ktorom je naznačený útok bezpilotným lietadlom na bývalú hlavu USA Donalda Trumpa. Je to jeden z mnohých výjavov odplaty Američanom za zabitie iránskeho generála Kásema Solejmáního.

Stránka iránskeho vodcu ajatolláha Chameneího zverejnila animovaný záznam, na ktorom iránske robotické vozidlo privolá útok dronom na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten akurát vo videu hrá golf na svojom rezorte Mar-a-Lago v štáte Florida, spolu s bývalým ministrom zahraničných vecí Mikeom Pompeom.

Video má názov "Odplata je nevyhnutná" a bolo vytvorené v rámci súťaže ako spomienka na zabitie iránskeho generála Kásema Solejmáního. Prišiel o život pri americkom útoku v irackom hlavnom meste Bagdad 3. januára 2020.

Vodič prieskumného pozemného vozidla má na jednej z obrazoviek fotografiu zosnulého iránskeho generála. Neskôr dostanú prítomní hráči golfu vrátane Trumpa textovú správu, ktorá hovorí: „Solejmáního vrah, ten ktorý vydal rozkaz, draho zaplatí.“

Najnovšie autorské články