Podnikateľa Norberta Bödöra obvineného v kauze Dobytkár znova zadržala polícia. Stalo sa tak iba po pár hodinách, ktoré strávil doma.

"V tejto chvíli môžeme potvrdiť, že vyšetrovateľ NAKA zadržal Norberta B. obvineného v inej trestnej veci. Zatiaľ nie je možné poskytnúť viac informácií," uviedla Andrea Dobiášová z Prezídia Policajného zboru. Podľa portálu Aktuality.sk policajti zadržali Bödöra po pár hodinách strávených doma.

Podnikateľa Norberta Bödöra, ktorý okrem iného figuruje v kauze Dobytkár, prepustili z väzby na slobodu. Najvyšší súd tak reagoval na rozhodnutie Ústavného súdu SR o porušení podnikateľových práv pri predlžovaní väzby.

Ako vysvetlila hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová, rozhodnutím Ústavného súdu zanikol právny titul na pozbavenie osobnej slobody Norberta Bödöra, ktorý "v súlade s judikatúrou ÚS nie je možné napraviť ďalším rozhodnutím súdu, čo nevyhnutne muselo viesť k jeho prepusteniu z väzby na slobodu".

Obvinenia v kauze Dobytkár sa týkajú korupčnej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA). V skupine osôb stíhaných z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú okrem Norberta Bödöra aj bývalý šéf PPA Juraj Kožuch, bývalý výkonný riaditeľ agentúry Ľubomír Patrika, finančník Martin Kvietik, bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek Kodada a podnikateľ Peter Kuba.

Súdny proces v tejto kauze sa začne na Špecializovanom trestnom súde, pracovisko Banská Bystrica, 25. februára 2022. Norbert Bödör čelí aj obvineniam v kauzách Judáš a Očistec.

Smer a Hlas vidia za stíhaním politické dôvody

(viac…)

Najnovšie autorské články