Zdravotník Peter Sabaka navrhuje poslancovi parlamentu Milanovi Mazurekovi splátkový kalendár na sumu, ktorú od neho prednedávnom vysúdil. Podľa jeho predstáv by mal tiež finančné prostriedky posielať nie na jeho účet, ale na konto ľubovoľnej slovenskej nemocnice, ktorá sa venuje liečbe koronavírusových pacientov.

Infektológ z bratislavských Kramárov Peter Sabaka prišiel v utorok s novým návrhom na urovnanie jeho sporu s nezaradeným poslancom NR SR za mimoparlamentné hnutie Republika Milanom Mazurekom.

Sumu 20-tisíc eur podľa neho môže zaplatiť v desiatich splátkach po dvetisíc eur na účet akejkoľvek slovenskej nemocnice, v ktorej sa liečia pacienti s ochorením COVID-19. Ak tak vraj urobí, peniaze, ktoré mu priznal súd, nebude vymáhať.

„Výška platu poslanca spolu s paušálnymi náhradami je takmer 5-tisíc eur, a preto si myslím, že darovanie daru rozloženého do takýchto primeraných splátok neohrozí sociálny štandard pána poslanca Bc. Mazureka,“ dodal na sociálnej sieti lekár s tým, že Mazurek v minulosti vyhlásil, že v politike nie je pre peniaze.

Najnovšie autorské články