12. januára, 17:59

V Miláne na Silvestra cudzinci obťažovali najmenej deväť dievčat

V Miláne na Silvestra cudzinci obťažovali najmenej deväť dievčatDómske námestie a milánska katedrála. Foto: Pixabay.com

V talianskom meste Miláno na Silvestra vyčíňali skupinky cudzincov spôsobom, ktorý pripomína silvestrovské obťažovanie z nemeckého Kolína v roku 2015 – len v menšom meradle. K obťažovaniu došlo na Dómovom námestí v centre mesta.

Ako informoval taliansky denník Avvenire, polícia identifikovala tri rôzne prípady sexuálneho vyčíňania voči minimálne deviatim mladým ženám, ktoré boli v ten večer prítomné na námestí počas novoročných osláv. Ide o sedem Talianok a dve Nemky.

Štátna polícia zakrátko vykonala domové prehliadky u osemnástich osôb, z ktorých je dvanásť podozrivých z účasti na sexuálnych zločinoch. Ide o cudzincov i osoby s talianskym občianstvom, pričom všetci pochádzajú zo severu Afriky. Vekové rozpätie je od 15 do 21 rokov.

Podľa zdrojov z milánskej prokuratúry sa očakáva, že počet podozrivých ešte porastie. Polícia taktiež pracuje s tézou, že dotyční majú na svedomí aj ďalšie prípady sexuálneho násilia, krádeží či napadnutí. Vychádza aj zo záberov, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach, či z výpovedí očitých svedkov.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.