11. januára, 11:00

Pellegrini sa s Budajom v zákulisí Markízy zhodol na dezolátoch v Smere. Obáva sa straty voličov

Pellegrini sa s Budajom v zákulisí Markízy zhodol na dezolátoch v Smere. Obáva sa straty voličovPeter Pellegrini a Ján Budaj v zákulisí TV Markíza. Foto: Facebook

Počas nedeľného televízneho duelu medzi expremiérom Petrom Pellegrinim a ministrom životného prostredia Jánom Budajom zaznelo pred kamerami viacero zaujímavých vecí. Avšak aj pred ním.

Na mape slovenskej vysokej politiky zrejme niet strán, ktoré by zápasili o tak podobného voliča ako Smer-SD a Hlas-SD. Tento fakt nutne znamená, že oba subjekty sa voči sebe potrebujú častokrát rázne vymedzovať.

Aktuálne to pritom vyzerá, že Hlas-SD má najlepšie časy za sebou. Ako ukazujú prieskumy verejnej mienky, strana od minulej jari, keď dosahovala aj 25-percentné výsledky, stratila zhruba štvrtinu voličov. Nie je tajomstvom, že tí sa presunuli najmä k Ficovi.

V tejto atmosfére vzájomnej animozity sa na internete objavil videozáznam, v ktorom Pellegrini viedol priateľský rozhovor s ministrom životného prostredia za koaličnú OĽaNO Jánom Budajom. Dialóg sa uskutočnil v zákulisí TV Markíza pred vysielaním prvej tohtoročnej diskusnej relácie Na Telo. Obaja aktéri pritom na záberoch pôsobia, ako keby si plne neuvedomovali, že sú nahrávaní a v živom vysielaní. A tak to aj vyzeralo.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.