Úmyselná dezinformácia. Tak zhodnotilo činnosť polície v Seattli vyšetrovanie Úradu pre zodpovednosť polície. Tamojší muži zákona si počas protestov BLM vymysleli informácie o prítomnosti ozbrojených členov skupiny Proud Boys.

Úrad pre zodpovednosť polície (OPA) v americkom Seattli odhalil, že si tamojšie policajné zložky vymysleli informácie o prítomnosti pravicových extrémistov z organizácie Proud Boys v meste počas protestov rasového hnutia Black Lives Matter.

Udalosť sa podľa záverov vyšetrovania odohrala vo večerných hodinách 8. júna roku 2020, čo bolo krátko po tom, ako muži zákona východného okrsku Seattlu opustili svoju policajnú budovu. Tú vtedy zabrali radikálni ľavicoví protestujúci, pričom začala vznikať i takzvaná Kapitolská autonómna zóna (v skratke CHAZ alebo CHOP) bez prítomnosti polície.

Policajti si začali vymieňať informácie o pohybe členov organizácie Proud Boys, ktorá je označovaná za radikálnu pravicovú skupinu, ktorá má presadzovať ideológiu belošskej nadradenosti. Vodcom organizácie je však istý Enrique Tarrio, ktorý je černoch kubánskeho pôvodu a ktorý podobné obvinenia odmieta. Zaujímavosťou je, že Tarrio v minulosti spolupracoval s FBI ako informátor.

Muži zákona cez vysielačku komunikovali, ako sa skupina týchto pravicových radikálov zhromažďuje pri mestskej radnici a neskôr smeruje do stredu mesta.

Sú ozbrojení?

„Vyzerá to, že niektorí z nich otvorene nesú zbrane,“ znela jedna z týchto správ. Iná naznačovala, že členovia Proud Boys hľadajú miesto, kde by mohlo dôjsť ku konfrontácii, zrejme s protestujúcimi BLM. Tieto správy sa dostali aj na sociálne siete, keďže viaceré osoby monitorovali policajné hlásenia počas nepokojov v meste.

(viac…)
Najnovšie autorské články