Desiatky ľudí v nedeľu popoudní protestovali v Miloslavove pred domom rodičov jednej z páchateliek útoku na 11-ročné dievča. Účastníkov nepovoleného zhromaždenia policajti vytlačili.  

Protest bol organizovaný na Facebooku, kde účasť či záujem zúčastniť sa potvrdilo asi sedemtisíc ľudí. Nakoniec však prišla len asi stovka demonštrantov, na ktorých čakali desiatky policajtov. Tí pred protestom z oboch strán uzavreli ulicu vedúcu k domu. Protestujúci sa tak zhromaždili na jednej z vedľajších ulíc.

Zhromaždenie bolo poväčšine pokojné, prevažovali mladí ľudia, z ktorých mnohí protest naživo vysielali na sociálnych sieťach. „Čo je to za protest, veď aspoň kričte,“ zaznelo od jednej z protestujúcich na začiatku zhromaždenia. Malému chlapcovi, ktorý bol na mieste s otcom, sa však zdalo, že zahliadol aj prítomnosť extrémistov. „Pozri oci, ona má na čiapke nacistickú vlajku,“ započul redaktor Štandardu. Otec mu odpovedal s úsmevom: „To je vlajka Nórska, trošku viac dejepisu, chlapče.“ Kuriozitou bola aj skupinka mladíkov v čiernych súpravách s maďarskými znakmi a nápismi Magyarország.

Máme najväčší kruhový objazd a najväčšiu hanbu

Vo vyjadreniach pre Štandard protestujúci Miloslavovčania neskrývali svoje rozhorčenie. „Začína to tu byť pomaly ako v Pentagone, toto by si ani drogisti nedovolili... Máme najväčší kruhový objazd a najväčšiu hanbu. A pre koľko detí je to motivácia, že môžu konať beztrestne,“ hodnotili kauzu.

Kompetentných podozrievajú z toho, že sa dlhodobý problém snažia ututlať. „V tejto škole sa nič nerieši. Dávajú sa pokarhania malým deťom, ale problémové decko, ktoré si nosí alkohol do triedy a tam ho slope, s ním sa nerobí nič. Je to poprepájané s obcou, s tými, čo tu stavajú, s vplyvnými ľuďmi tejto obce,“ povedal jeden z protestujúcich.

(viac…)
Najnovšie autorské články