Vláda má o zmluve rokovať teraz v stredu. Nateraz sa zdá, že vojenská zmluva má vo vláde pohodlnú väčšinu, Robert Fico navrhuje o téme usporiadať referendum.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) zverejnil na sociálnej sieti verejnú výzvu adresovanú tým, ktorí v dohode o obrannej spolupráci medzi SR a USA (DCA) vidia narušenie suverenity Slovenska. Minister deklaruje, že ak sa naplní čo i len jedna hrozba vyslovená z úst kritikov dohody, podá demisiu a už sa nikdy o verejnú funkciu nebude uchádzať.

V opačnom prípade však očakáva rovnaký zásadový postoj od druhej strany. "Ak sa to nestane, kým je pri moci táto vláda, ak nevznikne americká základňa, Američania nedovezú na územie SR ani jednu zbraň hromadného ničenia a neodovzdáme Američanom ani jedno letisko, nech sa ospravedlnia, priznajú, že strašili a už sa nikdy neuchádzajú o žiadnu verejnú funkciu,“ adresuje Naď výzvu skupine s menoslovom Fico, Blaha, Uhrík, Kotleba, Mazurek, Chmelár, Čarnogurský a Žilinka.

Finta v statuse ministra Naďa prirodzene spočíva v tom, že zmluva sa neuzatvára na obdobie súčasnej vlády a osud Jaroslava Naďa po voľbách možno nebude verejnosť ani politiku zaujímať, čo Naď, samozrejme, vie.

(viac…)
Najnovšie autorské články