Matovič odmietol Kollárovo pozvanie na okrúhly stôl k téme referenda. Vyjednávať s mafiou, aby sa náhodou nejaký teplý zadok nedostal do väzenia, nebudem, povedal.

Predseda OĽaNO a minister financií Igor Matovič v diskusnej relácii TA3 V politike povedal, že rokovanie koaličných rád by mali byť verejné, "aby ľudia videli, čo všetko tam dokáže niekto vypotiť". Matovič to povedal v odľahčenom tóne, ale "pre ľudí by to bol zaujímavý pohľad," povedal. Niektorí politici by podľa neho konečne začali na koaličné rady chodiť a dávať si pozor, čo povedia.

Matovič tiež rezolútne odmietol ponuku Borisa Kollára – nemieni sa zúčastniť okrúhleho stola k téme referenda, ktorý Kollár navrhol na stránke Štandardu. Problém s témou referenda podľa Matoviča spôsobila prezidentka Čaputová, ktorá sa s petíciou obrátila na ústavný súd a výsledkom je, že je znemožnené vykonať právo signatárov petície, ale rozhodnutie ústavného súdu je potrebné rešpektovať. "Našou úlohou je vyčistiť Slovensko od mafie," povedal, a preto "na rokovanie s mafiou – Ficom a Pellegrinim – nepôjdem". Ich blízki sedia vo väzení a vypovedajú aj proti Pellegrinimu, ktorý bral "úplatky desiatky miliónov eur" za to, že presadzoval nejaké zákony. "Vyjednávať s mafiou, aby sa náhodou nejaký teplý zadok nedostal do väzenia, nebudem," dodal Matovič. Na otázku, čo myslí pod tým "teplým zadkom" povedal, že to myslí obrazne.

Konanie a pripomienky generálneho prokurátora Maroša Žilinku k téme vojenskej zmluvy s USA ho až tak neprekvapili. "Rozhodol sa hodiť granát do rybníka," svojím charakterom sa jeho konanie "blíži k politike", ale "na druhej strane, prečo nie, je to dôležitá zmluva a je potrebné o nej viesť verejnú diskusiu". Matovič zároveň vyzval Zuzanu Čaputovú, ktorej podpis bude napokon rozhodujúci, aby sa do tejto diskusie zapojila.

(viac…)
Najnovšie autorské články