S Novakom Djokovičom sa naozaj zaobchádza špeciálne, ale tak, aby ho poškodili. Nie je za tým veda ani austrálske pravidlá. Dôvod môže byť len politický.

Pamätáte si ešte na dobu, keď sa hovorilo o podpore kritického myslenia? Deti mali čítať s porozumením, tak teraz je tu test pre zvyšok spoločnosti. Testujeme sa skoro na dennej báze.

Najnovšie za to treba poďakovať Novakovi Djokovičovi, svetovej jednotke v tenisovej dvojhre. Pricestoval na Australian Open a bol zadržaný pri vstupe do krajiny, podal sťažnosť a čaká na rozhodnutie sudcu v pondelok. Pravidlá sú pravidlá, hovorí austrálsky premiér Scott Morrison, a časť publika aplauduje.

U nás napríklad Andrej Bán píše:

„Novak Djoković útrpne čaká na rozhodnutie kdesi v imigračnom hoteli. Čím väčší pajzel, tým lepšie pre jeho mýtus. [...] Novak sa zrejme stane symbolom odporu všetkých nezaočkovaných na všetkých kontinentoch, aj tých, čo slová gem, set či mečbal nikdy nepočuli. [...] Ide o ukážkový príklad svojhlavého, a teda zbytočného šponovania atmosféry. Jeho súper Rafael Nadal správne poznamenal, že mu stačilo dať sa zaočkovať.“

Andrej sa vie mýliť, pri Srboch zvlášť.

Celé je to presne naopak.

(viac…)
Najnovšie autorské články