Nové postavy, ktoré neboli v pôvodných Tolkienových dielach, i takpovediac už skoro povinné rasové menšiny. Aj tak zrejme bude vyzerať nový seriál zo sveta Pána prsteňov od spoločnosti Amazon, ktorého prvá séria má vyjsť už tento rok.

V roku 2017 kúpila spoločnosť Amazon práva na seriálové spracovanie príbehu z prostredia fantazijného sveta J. R. R. Tolkiena. Natáčanie pokračuje už nejaký čas a premiéra prvého dielu sa očakáva 2. septembra tohto roku. Dostupný má byť na video službe Amazon Prime.

Veľa detailov o seriáli ešte nie je známych, spoločnosť drží väčšinu informácií pod pokrievkou. Čo však vieme je, že príbeh sa má odohrávať v takzvanom Druhom veku, tisíce rokov pred príbehom Hobit či trilógiou Pán prsteňov.

Inšpiráciou bude podľa všetkého kniha Silmarilion, ktorá v zásade predstavuje príbeh celého Tolkienovho sveta. Ako je však v dnešných amerických filmových a seriálových počinoch bežné, spracovanie od Amazonu sa bude niesť aj v znamení multikulturalizmu a progresívnej agendy (takzvaná woke agenda).

Maorskí hobiti

Už v októbri minulého roku britský herec Lenny Henry prezradil pre televíziu BBC, že bude v seriáli hrať černošského hobita, príslušníka „domorodého“ kmeňa týchto fantastických postáv, ktorí sa v origináli nazývajú Harfoots (po slovensky doslova Kĺbonožci).

(viac…)
Najnovšie autorské články