Desaťtisíce ľudí protestovali v pondelok večer v rôznych častiach Nemecka proti pandemickým opatreniam. Iba v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko vyšlo do ulíc dovedna 50 000 ľudí, čo bolo viac, než sa očakávalo, uviedol krajinský minister vnútra Thomas Strobl; do služby tam nasadili zhruba 2 500 policajtov, píše agentúra DPA.

V Sasku sa účasť na viacerých demonštráciách podľa úradných odhadov pohybovala taktiež úhrnne v desiatkach tisícov. V mestách Budyšín (Bautzen) a Zhorelec (Görlitz) sa zúčastnilo na neohlásených zhromaždeniach celkovo asi 5500 ľudí. Podľa polície v súvislosti s nimi došlo k 37 trestným činom a 140 priestupkom.

V saskom meste Lichtenstein boli pri demonštráciách zranení 14 policajti. "Jedna osoba sa pokúsila vytrhnúť policajtovi služobnú zbraň a ďalšieho policajta pohrýzol jeden z účastníkov zhromaždenia," informovala polícia.

V Durínsku prišlo na protesty približne 17 000 ľudí a v Meklenbursku-Predpomoransku sa v dvoch desiatkach miest zúčastnilo na sviečkových či iných pochodoch celkovo 12 000 ľudí. V Bavorsku protestovalo 10 000 ľudí, tamojšie demonštrácie boli podľa úradov pokojné.

Najnovšie autorské články