Prvý muž slovenského zdravotníctva dnes ráno zdvihol kotvy a z Bratislavy odletel na exotickú dovolenku do Ománu. Neporušil tým žiadne pandemické pravidlo, ale to nie vždy stačí. Povedzme si prečo.

Jednou z hlavných štvrtkových správ je nepochybne dovolenka ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského. Vládneho politika odtotografoval bulvár v skorých ranných hodinách na bratislavskom letisku spolu s jeho manželkou.

Podľa medializovaných správ mala dvojica namierené do exotického Ománu. Známej cestovke Bubo za zájazd pravdepodobne zaplatila takmer 3 300 eur na hlavu.

Do arabskej destinácie sa šéf rezortu vybral len niekoľko hodín pred zasadnutím vlády, ktoré odštartovalo online formou napoludnie.

„...čo by minister Lengvarský mohol pri troche dobrej vôle stihnúť. Stačí, keď si zoberie notebook a urobí si pohodlie na lehátku pod palmou. Obyčajným Slovákom môže naordinovať ďalšie obmedzujúce opatrenia zabraňujúce šíreniu koronavírusu a potom sa konečne ponorí do morských vĺn,“ písala uštipačne Pluska.

Lengvarský na rokovaní vlády napokon ani nebol, zastupoval ho totiž štátny tajomník.

Samotný odchod ministra kdesi ďaleko za humno a takto podaný naratív zákonite vyvolal cunami negatívnej odozvy.

Je však kritika opodstatnená alebo ide len o závisťou motivovanú búrku v pohári vody? Skúsme si situáciu rozmeniť na drobné. Odpoveď príde potom.

(viac…)
Najnovšie autorské články