Končí sa rok 2021. Väčšina ľudí bilancuje celý rok. Televízie pripravujú silvestrovské programy a okrem nich sa plánuje premiéra filmu Jozef Mak, staršie filmy ako Traja chrobáci alebo Zypa Cupák. Na Netflixe si môžete pozrieť filmy ako Božia ruka alebo Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť.

PIATOK

Film Traja chrobáci z roku 1976 je už kultovou záležitosťou. No málokto pozná aj pozadie tohto filmu. Inšpiráciu tvorcovia našli v Dánsku a do Československa prišli vytvoriť niečo podobné. Podarilo sa. Získavali ocenenia, no žali aj kritiku tej doby, pretože film nebol vôbec politický, ale čisto umelecký. V hlavnej úlohe sa predstavili mímovia Bolek Polívka, Ota Jirák a Josef Dvořák ako tri chrobáky, ktoré sa dostanú do ľudského života. Film Traja chrobáci začne o 11:45 na Dvojke.

V tom istom roku ako vznikol film Traja chrobáci vyšla komediálna snímka Zypa Cupák. Ďuro sa vydáva na cestu do Belehradu na svadbu svojho synovca. Nevie však ich reč, a preto sa dostáva do mnohých komických situácií. Film vznikol podľa humoristickej novely Jána Čajaka mladšieho. Inšpiráciou mu bolo prostredie Slovákov žijúcich v Juhoslávii. Zypa Cupák odvysiela Jednotka o 14:30.

Najnovšie autorské články