Bývalú priateľku zosnulého pedofilného finančníka Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellovú uznali v stredu v USA za vinnú z toho, že finančníkovi pomáhala v sexuálnom zneužívaní maloletých dievčat. Samotný finančník podľa oficiálnej verzie spáchal samovraždu vo väzení v roku 2019, udialo sa to však za zvláštnych okolností.

Ghislaine Maxwellovú usvedčila 12-členná súdna porota v piatich z celkových šiestich bodov obžaloby vrátane najvážnejšieho zločinu – obchodovania s maloletými na sexuálne účely.

Tejto 60-ročnej dcére niekdajšieho britského mediálneho magnáta Roberta Maxwella hrozí, že vo väzení strávi zvyšok svojho života, konštatuje agentúra AFP. Za obchodovanie s maloletými na sexuálne účely hrozí v USA trest odňatia slobody až do výšky 40 rokov, zatiaľ čo za zvyšné zločiny, z ktorých Maxwellovú usvedčili, sú to päť až desaťročné tresty.

Porota sa o verdikte radila celkovo päť pracovných dní (40 hodín), a to od 20. decembra so štvordňovou tzv. vianočnou prestávkou, približuje stanica BBC. Dátum vynesenia rozsudku s výškou trestu zatiaľ stanovený nebol. 

Sexuálny dravec či obeť?

Obvinenia voči Maxwellovej sa týkali trestných činov spáchaných v rokoch 1994 – 2004. Dve z údajných Epsteinových obetí tvrdili, že Maxwellová ich – len ako 14-ročné – začala navádzať k tomu, aby finančníkovi poskytovali masáže, ktoré napokon skončili sexuálnymi praktikami.

(viac…)
Najnovšie autorské články