Poslanec Národnej rady SR Milan Mazurek (Republika) musí zaplatiť infektológovi Petrovi Sabakovi 20-tisíc eur ako odškodné za ohováranie. Ako informoval predseda hnutia Republika Milan Uhrík vo svojom profile na sociálnej sieti, Mazurek musí odškodné zaplatiť do troch dní.

Milan Mazurek sa rozhodol podať trestné oznámenie za ohýbanie práva na sudcu Okresného súdu Kežmarok, ktorý rozhodol o odškodnom, ktoré musí Mazurek zaplatiť. Vo svojom profile na sociálnej sieti skonštatoval, že „sudca zneužil predbežné neodkladné opatrenie, aby v expresnom čase mohol vydať svoj šialený rozsudok bez súdu a bez mojej možnosti sa efektívne brániť“.

Milan Mazurek. Foto: TASR/Martin Baumann

Infektológ Kliniky infektológie a geografickej medicíny LF UK a UNB Peter Sabaka uviedol 29. októbra na sociálnej sieti, že sa rozhodol brániť súdnou cestou voči ohováraniu. „Považujem totiž za neprípustné, ak sa zdravotník a učiteľ stane terčom nepravdivého ohovárania v záujme politického boja. Obzvlášť, ak nepravdy takto šírené môžu podkopávať naše snahy v boji s pandémiou,“ dodal. Podľa medializovaných informácií žiadal od Uhríka a Mazureka 48-tisíc eur.

(sita)

Najnovšie autorské články