Medzi najčastejšie novoročné predsavzatia na svete patrí snaha prečítať celú Bibliu. Začiatkom minulého roka sa tak v prvej trojke najpočúvanejších podcastov v USA umiestnili dva venujúce sa práve tejto téme.

Z pohľadu na súčasné čísla sa zdá, že toto predsavzatie si mnohí udržali. Najmä katolíci. Podcast amerického kňaza Mikea Schmitza s názvom The Bible in a Year, ktorý bol na začiatku roka vôbec najpočúvanejším podcastom v USA, sa totiž aj na konci kalendárneho roka umiestnil na 19. mieste. Podcast The Bible recap, ktorý vytvára protestantka Tara-Leigh Cobbleová a ktorý bol na začiatku roka na treťom mieste, teraz uzatvára prvú stovku. Mimochodom, na Slovensku populárny podcast Jordana Petersona v tomto rebríčku okupuje 62. miesto (poradie platí pre 29.12.)

The Bible in a Year

Katolícky program The Bible in a Year vytvorila organizácia Ascension (Nanebovstúpenie). V podcaste sa nečíta celá Biblia zaradom, ale ide sa podľa plánu, ktorý vytvoril v USA známy katolícky evanjelizátor Jeff Cavins. Každá epizóda má 20 – 25 minút a obsahuje čítanie Biblie, zamyslenie a krátku modlitbu. Okrem toho, podcast obsahuje aj bonusové časti, ktoré pozostávajú z rozhovorov s Jeffom Cavinsom a rozoberajú sa v nich témy, ako napríklad návod na to, ako sa pripraviť na čítanie Biblie, alebo komentáre k jednotlivým knihám Svätého písma. Ak máte slabšiu angličtinu, možno vám pomôže, že na youtubovom kanáli Ascension Present môžete nájsť všetky epizódy aj s anglickými titulkami.

https://www.youtube.com/watch?v=evKG9-jCN1c

The Bible in a Year sa hrdí tým, že je s viac ako 150 miliónmi stiahnutí najpočúvanejším náboženským podcastom v USA. Vo videu, v ktorom jeho pravidelní poslucháči popisujú svoju skúsenosť s ním, sa jedna mladá žena priznáva, že vďaka nemu šla po štrnástich rokoch na spoveď. Iná, už staršia pani tvrdí, že tak učinila dokonca po štyridsiatich šiestich rokov. Podcast má už aj svoju španielsku verziu. A reklamu aj na Times Square.

(viac…)
Najnovšie autorské články