Eduard Heger je bez debaty lepší premiér, ako bol Igor Matovič (obaja OĽaNO). V rozhovore pre agentúru SITA to povedal minister hospodárstva a líder strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík s tým, že s ministrom financií Matovičom má v súčasnosti pracovné vzťahy.

Sulík tiež ozrejmil, že sa mu osvedčila taktika nekomentovať Matovičove vyjadrenia. „Robím to už viac ako rok a budem v tom pokračovať. Bolo by dobré, keby si aj on tento prístup osvojil, ale zrejme to nie je v jeho silách. Občas preto porozpráva do médií alebo napíše na svoj Facebook všeličo. Naučil som sa to ale ignorovať a celkom to prospieva,“ vysvetlil šéf SaS.

Na otázku agentúry SITA, či by s Igorom Matovičom šiel do ďalšej vlády, Sulík odpovedal, že nie. „Nebudem sedieť v jednej vláde s Igorom Matovičom. Ak bude vznikať nejaká budúca vláda, v ktorej bude aj SaS a OĽaNO, tak jeden z nás dvoch súčasťou tej vlády nebude,“ dodal.

Vzťahy s prezidentkou má veľmi dobré

„Nechcem povedať, že neexistuje najmenší dôvod na kritiku,“ vyjadril sa Sulík v súvislosti s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Ale aj napriek tomu ju vníma ako človeka, ktorý veľmi dobre vykonáva svoj úrad, robí dobré meno krajine v zahraničí a plní úlohy plynúce z ústavy.

S prezidentkou sa mu spolupracuje veľmi dobre, lebo je to podľa šéfa SaS človek, ktorý sa správa nanajvýš korektne. „My máme málo dohôd, ale ak sme nejaké mali, tak všetky zatiaľ pani prezidentka dodržala a ja sa snažím o to isté,“ dodal.

S kým vylučuje spoluprácu

Sulík uviedol, že SaS vylučuje spoluprácu so Smerom, s SNS a tiež so stranou Mariana Kotlebu. „Spoluprácu s týmto troma stranami vylúčil kongres SaS, ktorý je náš najvyšší orgán a jeho rozhodnutia sú záväzné, aj pre mňa ako predsedu strany a štatutára,“ vysvetlil. Pokiaľ ide o Hlas Petra Pellegriniho, Sulík sa vyjadril, že si túto spoluprácu nevie predstaviť.

(sita)

Najnovšie autorské články