Autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová čelí pokusom o vymazanie z vlastného diela. Pripravuje sa televízny špeciál pri príležitosti 20 rokov od prvého filmu na základe jej kníh. Stretnú sa tam azda všetci žijúci herci a tvorcovia, ktorí sa na filme podieľali. Výnimkou je práve J. K. Rowlingová, ktorá významne chýba.

Štúdio Warner Brothers sa chystá uviesť tretí diel zo série Fantastické zvieratá, odohrávajúce sa v rovnakom svete ako Harry Potter. Trailery na predchádzajúce diely výslovne spomínali Rowlingovú ako autorku predlohy. V najnovšom traileri jej meno chýba. Dve americké asociácie metlobalu – športu, ktorý Rowlingová vymyslela vo svojich knihách, ohlásili, že sa premenujú, pretože sa s ňou nechcú spájať. Mnoho progresívne mysliacich fanúšikov sa zase tvári, že skutočným tvorcom Harryho Pottera nie je Rowlingová, ale Daniel Radcliffe, jeho filmový predstaviteľ.

Milovaná spisovateľka najúspešnejšej knižnej série na svete sa stala v progresívnych kruhoch monštrom pre jej názory na transgender problematiku. Jej prípad ukazuje na zapuzdrenie liberálnej bubliny, na radikálny posun dnešnej modernej ľavice a na to, ako pár hlasných krikľúňov dokáže vytvárať mediálny obraz.

Liberáli vo svete filmu dominujú

Aj konzervatívci a pravičiari majú svoje bubliny, predsudky a mýty. Avšak v kultúrnej sfére je veľmi ťažké si ich udržiavať. Liberáli vo svete filmu, literatúry a hudby úplne dominujú. Konzervatívec, ktorý by sa snažil udržiavať ideologickú čistotu tým, že by sledoval iba umenie autorov, s ktorými ideologicky súznie, by bol veľmi ochudobnený. Väčšina pravicovo zmýšľajúcich ľudí tak dokáže oceniť umelecké kvality diela, aj keď s jeho autorom trebárs nesúhlasia ohľadom daňovej politiky.

(viac…)
Najnovšie autorské články