Český prezident sa vo vianočnom prejave vyjadril za povinné očkovanie proti covidu. Európska zelená dohoda je podľa neho naopak škodlivá a Česko by z nej malo vystúpiť. NATO obvinil zo zhoršovania svetovej bezpečnosti.

Český prezident Miloš Zeman vo svojom tradičnom prejave na Druhý sviatok vianočný vyzval na povinné očkovanie proti koronavírusu, ktoré je podľa neho jedinou cestou, ako poraziť pandémiu ochorenia COVID-19. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz. „Považujem očkovanie za jedinú cestu proti tejto pandémii. Tí, ktorí vyjadrujú názor, že očkovaním je ohrozená sloboda, by pravdepodobne v prípade, keby sa samovrah chystal vyskočiť z okna, tohto samovraha nezadržali, pretože by rešpektovali jeho slobodu voľby, a tým aj jeho smrť," vyhlásil Zeman.

„Pôvodne som mal názor, že povinné očkovanie nie je nevyhnutné. Svoj názor som postupne menil tak, ako prichádzali nové a nové vlny koronavírusu. Som presvedčený, že povinné očkovanie je najjednoduchšia cesta, ako potlačiť pandémiu," dodal.

Očkovanie mu pomohlo

Najnovšie autorské články