Pápež František na vianočnej omši volá po evanjeliu Vianoc. Veľkosť Boha sa podľa jeho slov ukázala v malosti, lebo prišiel na svet ako dieťa. Všetci veriaci majú spoločne kráčať do Betlehema, kde sa podľa neho zrodila prvá láska. Opäť sa zastal chudobných a podčiarkol, že práca dáva človeku dôstojnosť.

Pápež František na vianočnej omši v Bazilike svätého Petra, ktorá sa začala o 19:30, vyzval na návrat do Betlehema, kde, ako uviedol, sú spolu chudobní i bohatí, mudrci i pastieri, prvá láska a základ viery. Boh podľa hlavy katolíckej cirkvi netrvá na veľkosti, ale zostupuje do malosti, lebo to je spôsob, akým sa dotýka nášho srdca, aby nás „zachránil a priviedol späť k tomu, na čom záleží“.

Pontifik pripomenul prítomným veriacim – od kardinálov až po laikov – aj tým, ktorí liturgiu sledovali naživo v médiách, že Boh sa stal dieťaťom, čo označil za „škandalózny údiv“.

„Nekonečná láska má maličké srdce, ktoré vydáva jemné údery. Večné Slovo je dieťa, teda nemôže hovoriť. Chlieb života treba živiť. Stvoriteľ sveta je bezdomovec. Dnes je všetko obrátené: Boh prichádza na svet ako maličký. Jeho veľkosť sa ponúka v malosti,“ uviedol.

Najnovšie autorské články