Trestné stíhanie za posprejované budovy polícia prerušila. Krajský policajný hovorca uviedol, že muži zákona nezistili skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe. Polícia však naďalej vyšetruje streľbu na kostol v Dúbravke. Informuje o tom denník Postoj.

Terčom vandalov sa začiatkom augusta v bratislavskom Starom Meste stali viaceré kultúrne pamiatky. Červeným sprejom boli na mnohých miestach napísané rôzne heslá z prostredia LGBT v angličtine, napríklad „Boh je trans“ či„Teplá sila“.

„V danej lokalite sa nachádza mestský kamerový systém… Hlavné mesto takýto druh vandalizmu odsudzuje. Jednak z pohľadu ničenia majetku a pamiatok mesta, jednak z pohľadu tolerancie. Z mestských objektov zabezpečíme odstránenie týchto grafitov,“ uviedol vtedy magistrát.

Trestné stíhanie za tento čin však polícia prerušila, informuje denník Postoj. Podľa hovorcu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave Michala Szeiffa „trestné stíhanie bolo prerušené dňa 25. 11. z dôvodu, že sa nezistili skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe. Celková škoda bola vyčíslená na sumu takmer 9 805 eur“.

„Bude náročné a veľmi prácne poškodené priečelia obnoviť,“ uviedol pre Štandard riaditeľ úradu Bratislavskej arcidiecézy Tibor Hajdu.

O posprejovaní sakrálnych budov LGBT heslami v centre Bratislavy informoval Štandard ako prvý.

Októbrovú streľbu na Kostol Ducha Svätého v bratislavskej mestskej časti Dúbravka však polícia podľa hovorcu vyšetruje. Na kostole a pastoračnom centre sa 17. októbra našli poškodené okná a dvere, pravdepodobne strelnou zbraňou. Odhadovaná škoda bola vo výške tri a pol až štyritisíc eur.

Najnovšie autorské články