Vláda vraj dospela pri otvorení gastroprevádzok k dohode. Reštaurácie budú môcť otvoriť od 3. januára budúceho roka, a to v režime OP (teda pre očkovaných a pre ľudí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19). Povedala to vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí). Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský však hovorí, že sa to môže zmeniť.

Podľa Remišovej ide o kompromis. Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) počas rokovania vlády novinárom povedal, že by reštaurácie najradšej otvoril ihneď, ak to však nejde, tak aspoň k 25. decembru. Nestotožnil sa s návrhom ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽaNO), aby sa tak udialo až 9. januára. Za otvorenie reštaurácií loboval aj šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a ministerka Remišová. Tá ešte pred začiatkom rokovania vlády povedala, že si nemôžeme si dovoliť, aby sa likvidovali prevádzky.

Sulík chcel otvorenie ihneď

Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) počas stredajšieho rokovania vlády vyzdvihol, že je rád, že ho prišiel v postoji za otvorenie reštaurácií podporiť šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Gastroprevádzky podľa neho trpia, Sulík by ich najradšej otvoril ihneď, ak to však nepôjde, chcel by, aby reštaurácie mohli otvoriť aspoň v sobotu 25. decembra. Okienkový predaj, na ktorom môžu v súčasnosti reštaurácie fungovať, považuje za slabú náplasť.

Najnovšie autorské články