22. decembra, 14:38

Ministerstvo financií odmieta obvinenia riaditeľa úradu pre hazard Petra Andrišina

Ministerstvo financií odmieta obvinenia riaditeľa úradu pre hazard Petra AndrišinaÚrad pre reguláciu hazardných hier (URHH) na Križkovej ulici v Bratislave. Foto: TASR / Jaroslav Novák

Peter Andrišin bol podľa jeho slov 17. decembra odvolaný z funkcie generálneho riaditeľa Úradu pre reguláciu hazardných hier, ktoré patrí pod ministerstvo financií. Deň predtým sa však zúčastnil na novom výberovom konaní.

Peter Andrišin na post generálneho riaditeľa Úradu pre reguláciu hazardných hier (ÚRHH) nastúpil v novembri 2020. Funkciu prevzal po Radkovi Kurucovi, ktorý z postu odišiel na vlastnú žiadosť.

„Moja misia na úrade sa skončila v piatok 17. decembra 2021 rozhodnutím Igora Matoviča na základe odporučenia ‚odborníkov‘, ktorí mu poradili ‚krčah vody s citrónom, zákaz vychádzania pre ľudí nad 60 rokov, 500-eurové poukazy‘ alebo spotrebiteľskú súťaž ‚Očkuj sa a vyhraj‘, ktorá nebola lotéria!“ vyhlásil Peter Andrišin. Ide o trochu zvláštne vyjadrenie, keďže len deň predtým sa zúčastnil na verejnom výberovom konaní na post generálneho riaditeľa, ktorého závery neboli ešte zverejnené. Verejné vypočutie je dostupné na Facebookovej stránke ministerstva financií.

Ministerstvo financií reaguje aj na vyjadrenia Andrišina, ktorý za jeho odvolaním vidí to, že odmietol porušiť zákon a odolal priamemu nátlaku vysokopostaveného poslanca z OĽaNO. „Ministerstvo financií SR nemá vedomosť o žiadnych takýchto udalostiach, o ktorých píše pán Andrišin. Pán Andrišin bol do funkcie menovaný po náhlom skončení predchádzajúceho riaditeľa. Následne ministerstvo financií vyhlásilo riadne transparentné výberové konanie, ktoré sa uskutočnilo 16. decembra 2021.“ Medzi kandidátmi bol aj Peter Andrišin.

Kandidátov na generálneho riaditeľa bolo šesť

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.