Polícia bude zasahovať rovnako ako doteraz, odkázal policajný prezident Štefan Hamran. Pred týždňom zadržala expremiéra Roberta Fica a zakročila proti demonštrujúcim záchranárom. Cez víkend zas zasiahla v kaviarni známeho novinára.

Dočasne poverený policajný prezident Štefan Hamran odmieta akúkoľvek politizáciu pri uplynulých medializovaných zásahoch polície v súvislosti s pandemickými opatreniami. Poukázal napríklad na zásah voči záchranárom na proteste, voči poslancovi Národnej rady (NR) SR a lídrovi Smeru-SD Robertovi Ficovi či na zatvorenie jedného z bratislavských podnikov. Zdôraznil, že platí núdzový stav, ktorý nemožno porušovať ani vyzývať na jeho porušovanie. Deklaroval, že polícia bude aj do budúcna podobne zasahovať, a to bez ohľadu na prípadnú politickú príslušnosť aktérov.

V súvislosti s predsedom Smeru policajný prezident skonštatoval nasledovné: „Boli sme obviňovaní, že policajný zbor pošliapal ústavné práva pána poslanca. My veľmi dobre poznáme práva a oprávnenia našich príslušníkov. Obvinený Robert Fico nebol zadržaný, bol predvedený na základe dožiadania orgánu činného v trestnom konaní."

„To považujem len za chrapúnstvo,“ vyhlásil dočasný policajný prezident k tomu, že Fico zvolával protest ľudí v čase pandémie, keď „zdravotníci padajú na hubu“. Hamran hovorí, že nevie, prečo by polícia nemala zakročiť voči Ficovi len preto, že je politik a vznikne ošiaľ, že zo seba robí martýra.

Najnovšie autorské články