Generálny riaditeľ Úradu pre reguláciu hazardných hier Peter Andrišin v nedeľu popoludní rozposlal hromadný mail, kde o tejto veci sám informoval.

Štandard venuje téme hazardu veľkú pozornosť, systematicky píšeme o všetkých pokusoch o obmedzenie hazardu v slovenských mestách a obciach, voláme po prísnejšej regulácii online hazardu. Pred časom sa na našich stránkach viedla diskusia medzi Petrom Andrišinom, ktorý bol riaditeľom Úradu pre reguláciu hazardných hier menovaný Eduardom Hegerom, a Antonom Chromíkom, ktorý proti hazardu s ďalšími aktivistami bojuje. S Andrišinom sme urobili aj obsiahly profilový rozhovor, všetky tieto výstupy nás viedli k veľkému sklamaniu. Peter Andrišin nebol tým úradníkom, ktorý by za svoj cieľ považoval dramatické obmedzenie hazardu, čo sa od Matovičovej aj Hegerovej vlády očakáva.

Hoci Štandard bol voči Petrovi Andrišinovi kritický, pozorne si treba všimnúť aj dôvod, pre ktorý prišiel o funkciu. Andrišin tvrdí, že odmietol vyhovieť a "odolal priamemu nátlaku" od poslanca z poslaneckého klubu Igora Matoviča.

Peter Andrišin sa v dnešnom maile poriadne ostro voči Matovičovi ohradil, napísal: "Moja misia na úrade skončila v piatok 17. decembra 2021 rozhodnutím I. Matoviča na základe odporučenia ‚odborníkov‘, ktorí mu poradili ‚krčah vody s citrónom, zákaz vychádzania pre ľudí nad 60 rokov, 500-eurové poukazy‘ alebo spotrebiteľskú súťaž ‚Očkuj sa a vyhraj‘, ktorá nebola lotéria!"

V ďalšom maile všetko poriadne okorenil:

(viac…)
Najnovšie autorské články