Pred nami je už štvrtá adventná nedeľa, ale výber tipov na víkend nebude čisto vianočný. V televízii si môžete pozrieť drámy alebo akčné filmy. V sobotu môžete zájsť na Zlaté piesky a podporiť akciu organizácie Depaul Slovensko alebo si pozrieť predstavenie Slovenského národného divadla.

SOBOTA

Organizácia Depaul Slovensko si na sobotu pripravila program pre tých najodvážnejších. Na podporu ľudí bez domova sa môžu ľudia v sobotu na Zlatých pieskoch o 10:00 otužovať. Cieľom kampane je získať podporu pre činnosť neziskovky, ktorá denne poskytuje teplé jedlo a nocľah viac ako 300 ľuďom bez domova každý deň. Celá akcia má myšlienku: Ľudia bez domova sú tiež otužilcami, no nedobrovoľnými, ktorí sa nemajú kde zohriať. Ľudí, ktorí prídu podporiť akciu, čaká kapustnica a čaj na zahriatie. Ak viete a môžete pomôcť, neváhajte.

Foto: Depaul Slovensko

Slovenské národné divadlo nezabúda ani na mladších divákov a tentokrát si naša prvá scéna pripravila na sobotu záznam pôvodnej baletnej rozprávky Narodil sa chrobáčik. Chrobáčikovia nielen ožijú, ale sa aj roztancujú na hudbu slovenského skladateľa Tibora Freša. Príbeh sa odohráva počas jedného roka, keď sa striedajú štyri ročné obdobia, tie sú hlavným výtvarným motívom jednotlivých obrazov. Predstavenie Narodil sa chrobáčik začne o 10:00.

Najnovšie autorské články