Aktuálna situácia nás všetkých vyhodila z vyjazdených koľají, na ktoré sme boli zvyknutí. Tie nám vytvárali stabilitu a bezpečie vo vzťahoch i v bežnom fungovaní.

Najväčšou výzvou tohto obdobia sa stalo zvládanie nepredvídateľnosti, ktorú zažívame na osobnej, rodinnej, partnerskej i pracovnej rovine. Zabehnuté fungovanie, kedy sme vedeli, čo bolo, je a bude, sa akosi stalo na míle vzdialené, a to do našich rodín i partnerstiev vnieslo chaos a akúsi nervozitu. Dúfali sme, že to čoskoro pominie, ale nestalo sa tak.

Pandémia sa stala nevítaným hosťom dokonca aj pri našich štedrovečerných stoloch. Pozvala sa sama a my ju zo slávenia Vianoc nevieme ani slušne vyhodiť. Jedinou stratégiou, ako jej návštevu prežiť bez ujmy, je prispôsobiť sa situácii. Vykonať to však nie je také jednoduché, ako sa to ľahko píše. Čelíme nároku na pružnú rodinnú adaptabilitu na neustále meniace sa podmienky a pravidlá. Rada by som vám ponúkla pár podnetov pre to, aby sme tieto sviatočné dni v našich rodinách zvládli bez ujmy na vianočnej pohode.

Prijmime realitu a nebojujme proti nej

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.