Signatári výzvy proti zákazu verejných bohoslužieb odovzdali vo štvrtok (16. 12.) na Úrade vlády SR viac ako dvadsaťtisíc zozbieraných podpisov. Súčasný stav považujú za nedostatočný. Žiadajú zaradiť omše medzi esenciálne potreby.

Výzvu s názvom Podporujeme biskupov! Zrušte zákaz verejných bohoslužieb podporilo do stredy (15. 12.) viac ako 20-tisíc občanov. Za signatárov ju na Úrade vlády odovzdal predseda Spoločenstva Ladislava Hanusa Juraj Šúst a právnik Anton Chromík.

Šúst v tejto súvislosti povedal, že signatári oceňujú rozhodnutie vlády zrušiť plošný zákaz verejných bohoslužieb a pripomenul, že ho považujú nielen za neprimeraný a nespravodlivý, ale aj protiústavný, keďže podľa neho narúša náboženskú slobodu.

Vo vyhlásení signatárov, ktoré bolo uverejnené pri príležitosti odovzdania podpisov na Úrade vlády, sa uvádza, že iniciátori výzvy považujú súčasný stav za nedostatočný. Podľa nich si totiž bohoslužby zasluhujú rovnaké podmienky ako iné esenciálne potreby, akými je napríklad nákup v supermarkete, cestovanie verejnou dopravou alebo tankovanie na čerpacích staniciach. Neumožnenie všetkým veriacim prístup na svätú omšu preto signatári považujú za neprimerané a nespravodlivé nariadenie.

Najnovšie autorské články