14. decembra, 15:43

Británia a omikron: Extrémna rýchlosť šírenia, málo hospitalizácií a smäd po tretej dávke

Británia a omikron: Extrémna rýchlosť šírenia, málo hospitalizácií a smäd po tretej dávkeMuž kráča prázdnou ulicou v londýnskej finančnej štvrti City v pondelok 13. decembra 2021. Foto: TASR/AP

Covidový variant omikron sa v britskom hlavnom meste Londýn stane oficiálne dominantným už v nasledovných hodinách. Podľa šéfa rezortu zdravotníctva Sajida Javida sa šíri fenomenálnou rýchlosťou. Hoci Briti podávanie tretích dávok akcelerovali na maximum a sprísňujú aj opatrenia, súčasné dáta dôvod na paniku zatiaľ nepotvrdzujú.

Nový koronavírusový variant omikron sa v rámci starého kontinentu prejavuje najviac v Spojenom kráľovstve a dianie v ňom môže byť predobrazom situácie vo zvyšku Európy. Podľa tamojšieho ministra zdravotníctva Sajida Javida sa v krajine šíri „fenomenálnou rýchlosťou“.

Dobrou správou ale je, že zatiaľ spôsobuje málo hospitalizácií. Na druhej strane však podľa ministra malé percento pacientov v nemocniciach z veľmi vysokého počtu infikovaných ľudí môže zdravotnícky systém potrápiť.

Vicepremiér obyvateľov nectiac vyplašil

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.