Nie sme milenci, masáž som mojej známej robil len raz, lebo som lekár, bráni sa emeritný arcibiskup Paríža Michel Aupetit. Povedal, že je obeťou komplotu a chce žalovať magazín za publikovanie fotografií, na ktorých je spolu s belgickou teologičkou.

Asi neexistuje nič, čo viac poškodzuje autoritu cirkvi, ako správanie kléru. Najmä ak nasleduje polemika a doťahovačky, prípadne uzavretie prípadu, ktoré však otvorí ďalšie otázky. Najnovší príklad je parížsky arcibiskup Michel Christian Alain Aupetit, ktorý vyhlásil, že je obeťou komplotu. Prelát, ktorý sa stal stredobodom pozornosti francúzskych i svetových médií, chce tiež žalovať magazín Paris Match za publikovanie fotografií, na ktorých je spolu s belgickou teologičkou Laetitiou Calmeynovou. Povedal to v rozhovore pre denník Le Parisien.

Emeritný arcibiskup, ktorý sa opäť stal jednoduchým kňazom, vracia úder. Má hlboký a rozhodný hlas a pri vznesení obvinení sa mu ruky netrasú, komentuje stretnutie francúzske periodikum.

„Odkedy som požiadal o rezignáciu, cítim pokoj,“ povedal Michel Aupetit, ktorý požiadal o odstúpenie z úradu pre útoky za údajne intímny vzťah so ženou, aby tak zachoval jednotu diecézy. To „nemá nič spoločné s mileneckým vzťahom alebo so sexom,“ ohradil sa prelát, ktorý sa preto považuje za „obeť komplotu“:

"Bola to osoba, ku ktorej som sa naviazal (ako sa často stáva, keď je človek kňaz či lekár), lebo trpí osamelosťou. Písala mi každý deň. Odpovedal som na poštu a moja sekretárka ju mohla čítať, keďže sme mali tú istú schránku. Nebolo v tom žiadne (iné) spojenie. Raz mala táto osoba bolesti chrbta. Urobil som jej masáž, aby som jej uľavil. Pripomínam, že som lekár.“

(viac…)
Najnovšie autorské články