Svetová populácia sa rúti do priepasti vďaka prepadávajúcej sa pôrodnosti. Myslí si to šéf spoločnosti Tesla Elon Musk, ktorý vyzýva ľudí, aby mali viacej detí. Stojí na tom podľa neho prežitie našej civilizácie.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a miliardár Elon Musk verí, že najväčšou súčasnou hrozbou pre ľudstvo je prepadajúca sa pôrodnosť. Vyjadril sa tak pre denník Wall Street Journal v kontexte vývoja robotov, ktorí by mohli nahradiť ľudskú pracovnú silu.

„Myslím si, že najväčšou hrozbou pre spoločnosť je nízka pôrodnosť a rýchlo klesajúca pôrodnosť,“ uviedol Musk. Podľa neho si priveľa ľudí vrátane tých inteligentných myslí, že ľudí je na svete veľa a populácia sa stáva nekontrolovateľnou. To podľa neho nie je pravda.

Treba viac detí

„Je to presne naopak. Prosím vás, pozrite sa na čísla. Ak ľudia nebudú mať viac detí, naša civilizácia sa rozpadne, pamätajte na moje slová,“ dodal riaditeľ Tesly, ktorý je sám otcom šiestich detí. K otázke rastu či poklesu obyvateľstva sa dostal pri rozprave o robotoch značky Tesla.

(viac…)
Najnovšie autorské články