Mladí demokrati v USA častejšie neznášajú svoju protistranu. Tak znejú výsledky prieskumu, ktorý sledoval necelú tisícku amerických študentov na vysokých školách. Tí liberálnejší či progresívnejší boli častejšie netolerantní voči názorovým oponentom.

Takmer štvrtina amerických študentov na vysokých školách a univerzitách sa odmieta priateliť s ľuďmi, ktorí volili opačného kandidáta na prezidenta. Rozdiely medzi demokratmi a republikánmi sú pre mnohých ľudí jednoducho neprekonateľné, paradoxne, viac pre liberálov.

S takými výsledkami prišla stránka Axios v spolupráci s Generation Lab. V prieskume skúmali, ako hlboko mladým ľuďom záleží na straníckych líniách. Hlavnou témou boli americké prezidentské voľby v roku 2020 medzi republikánom Donaldom Trumpom a demokratom Joeom Bidenom.

Tolerancia? To ťažko

Približne 5 percent republikánov odpovedalo, že sa odmieta kamarátiť s demokratmi. Naopak, s republikánmi sa nechce priateliť až 37 percent demokratických študentov. Tieto rozdiely sa premietajú aj do pracovného či osobného života.

(viac…)
Najnovšie autorské články